Etykiety

1% agenezja ciała modzelowatego allegro aukcja charytatywna Anielka Anna babcia babka płesznik bajka balonikowanie tchawicy baseny termalne beatboxing blog Boże Narodzenie Centrum Nauki Kopernik ceramika chodzenie codzienność Czerna dieta dramat duchowość dziadek działka dzieciństwo dzień dziecka dzień matki dzień ojca edukacja domowa Euro 2012 festyn charytatywny fotografia frywolitki Fundacja Mam Marzenie fundoplikacja sposobem Nissena gastrostomia góry grzybek guzik hipoterapia imieniny implant ślimakowy integracja sensoryczna jak pomóc kamienice kampania społeczna kangur Karol Karolek klasztor Kobieca Agencja Detektywistyczna Nr 1 kolejka na Kasprowy komiksy konkurs kot książeczki dla dzieci książka książki laryngotracheoplastyka Laski leczenie lego majówka Mały Kaszalot Bu Mały Książe maska krtaniowa metoda Mazgutowej metoda symultaniczno-sekwencyjna Mój Kraków muminki muzyka nadciśnienie płucne niedomykalność nagłośni O. Ziółek Ogród Doświadczeń ojcostwo Ojców oscylator otoczenie otolaryngologia Poznań Palmiarnia papeteria pasaż ukł. pokarmowego Paschy PEG PHmetria Pierwsza Komunia Św. piknik lotniczy pływanie po co nam 1% porażenie fałdu głosowego poród Poznań procesor mowy prolife przedszkole przepisy wielkanocne przepuklina przeponowa Radio Kraków refluks rehabilitacja rehabilitacja słuchowa rehabilitacja w wodzie rekolekcje respiratoroterapia rękodzieło rodzina rustykalnie rysunek sen/bezsenność słuchowisko spowiedź Stal Nowa Huta strata dziecka street art subkonto Sursum Corda szkoła szopka krakowska święty Mikołaj tata teatr terapia karmienia tort orzechowy tracheostomia turnus hipoterapeutyczny turnus logopedyczny turnus rehabilitacyjny Ulica 25 upał upcykling urodziny wakacje Wcielenie Wielkanoc Wielki Post wspomnienia zagęszczanie płynów zestaw niskopoziomowy zoo Zosia zwężenia tchawicy życzenia żywa szopka

26.12.2012

Życzenia wokół Skandalu Wcielenia

Skandal, bo przecież człowiekowi chorobliwie dbającemu o honor i dumę własną, takie "upokorzenie" nie mieści się w głowie: Wszechmocny, Stwórca, Doskonały, Nieśmiertelny tak bardzo kocha, że staje się człowiekiem- ograniczonym, odtwórcą mylącym się bezustannie, śmiertelnym. A jego ludzka historia zaczyna się tam, gdzie człowiek jest zupełnie bezbronny i nieświadomy. Co nas różni od Jezusa? Wszystko! Co nas z nim łączy? Wszystko! I to jest Dobra Nowina. Nasz przyjaciel, jezuita tak napisał niedawno o Wcieleniu :  (...) całe nasze życie jest oparte na Wcieleniu, wszystko trzeba do Niego dopasowywać, począwszy od prostych ludzkich czynności. Wcielenie pokazuje w sposób doskonały współpracę łaski Bożej z wysiłkiem człowieka. Że człowiek ma zrobić to, co do niego należy (w 100%) i że Bóg też robi swoją część roboty, czy pozostałe... 100% :) Bo taka jest ta ekonomia. Że modlitwa to nie tylko działanie duchowe, ale właśnie też ludzkie, że praca i wszystko, co robimy ma wymiar wcielenia – ważne jest nie tylko to, co zewnętrzne, ale również to, co duchowe i na odwrót. Ważne jest nie tylko to, co duchowe, ale o ciele również nie należy zapominać."

No i to właśnie byłyby moje życzenia dla Was:)2 komentarze:

Grzegorz Ginter pisze...

Bardzo dziękuję za życzenia :)
Gdybym wiedział, że ich spora część będzie się składała z mojego cytatu, to bym się do niego bardziej przyłożył ;) Ale w związku z tymi życzeniami mam jedno życzenie - NIECH SIĘ SPEŁNIĄ!
Ciepło pozdrawiam :)

lobzovka pisze...

Amen!:)

Prześlij komentarz