Etykiety

1% agenezja ciała modzelowatego allegro aukcja charytatywna Anielka Anna babcia babka płesznik bajka balonikowanie tchawicy baseny termalne beatboxing blog Boże Narodzenie Centrum Nauki Kopernik ceramika chodzenie codzienność Czerna dieta dramat duchowość dziadek działka dzieciństwo dzień dziecka dzień matki dzień ojca edukacja domowa Euro 2012 festyn charytatywny fotografia frywolitki Fundacja Mam Marzenie fundoplikacja sposobem Nissena gastrostomia góry grzybek guzik hipoterapia imieniny implant ślimakowy integracja sensoryczna jak pomóc kamienice kampania społeczna kangur Karol Karolek klasztor Kobieca Agencja Detektywistyczna Nr 1 kolejka na Kasprowy komiksy konkurs kot książeczki dla dzieci książka książki laryngotracheoplastyka Laski leczenie lego majówka Mały Kaszalot Bu Mały Książe maska krtaniowa metoda Mazgutowej metoda symultaniczno-sekwencyjna Mój Kraków muminki muzyka nadciśnienie płucne niedomykalność nagłośni O. Ziółek Ogród Doświadczeń ojcostwo Ojców oscylator otoczenie otolaryngologia Poznań Palmiarnia papeteria pasaż ukł. pokarmowego Paschy PEG PHmetria Pierwsza Komunia Św. piknik lotniczy pływanie po co nam 1% porażenie fałdu głosowego poród Poznań procesor mowy prolife przedszkole przepisy wielkanocne przepuklina przeponowa Radio Kraków refluks rehabilitacja rehabilitacja słuchowa rehabilitacja w wodzie rekolekcje respiratoroterapia rękodzieło rodzina rustykalnie rysunek sen/bezsenność słuchowisko spowiedź Stal Nowa Huta strata dziecka street art subkonto Sursum Corda szkoła szopka krakowska święty Mikołaj tata teatr terapia karmienia tort orzechowy tracheostomia turnus hipoterapeutyczny turnus logopedyczny turnus rehabilitacyjny Ulica 25 upał upcykling urodziny wakacje Wcielenie Wielkanoc Wielki Post wspomnienia zagęszczanie płynów zestaw niskopoziomowy zoo Zosia zwężenia tchawicy życzenia żywa szopka

04.02.2014

Człek szczegółowy: Karol Kasprzyk

Przyznam, że te posty lubię najmniej. Posty, w których proszę o wsparcie Karolkowej rehabilitacji i leczenia. Zwlekałam, zwlekałam. Pisanie o istocie rzeczy, czyli o Karolu i jego z nami perypetiach zakorkowało się przez tę niechęć do napisania posta jednoprocentowego. Wiadomo, wolałabym być po drugiej stronie PITa. Prosić o pomoc i ją przyjmować niełatwa to rzecz. Szczególnie kiedy latami czerpałam przyjemność z pracy bénévole i myślałąm, że jestem taka super fajna;)). Puk puk! Osiem lat temu mały chłopiec kazał mi się postukać po czole i przemyśleć wszystko od nowa.
 I dostaliśmy czas na naukę  pokory, a przynajmniej pogodzenia się z własnymi ograniczeniami. Szczęśliwie dostaliśmy też takiego Karola i fajnych ludzi na każdym kroku. Z nimi chce się żyć, a do tego pozwalają zapomnieć, że nauka jednak idzie nam kiepsko:) No!
A tegoroczny 1% i darowizny chcielibyśmy przeznaczyć na rehabilitację, hipoterapię i zapewnienie właściwego funkcjonowania Karolowych ciał już-nie-obcych tj. implantu ślimakowego i gastrostomii. W tym roku zapowiadają nam się również odpłatne konsultacje okulistyczne. I tradycyjnie już turnus hipoterapeutyczny. Pierwszy raz chcielibyśmy tez pojechać na turnus logopedyczny. 
Nie możemy wykluczyc wydatków nieprzewidzianych, niezaplanowanych. Powiem więcej, doświadczenie podpowiada mi, że ich właśnie powinniśmy się spodziewać przede wszystkim:). 
Fundusze kolejny rok gromadzimy na koncie Karolka w Stowarzyszeniu Sursum Corda. Na stronie o Karolu można przeczytać historię o nim, znaleźć dokładny opis, w jaki sposób przekazać 1% lub darowiznę oraz darmowy program do rozliczenia PITu. Jest tam również zestawienie aktualnie zgromadzonych środków. 
Wszystkim Wam bardzo dziękujemy.
5 komentarze:

Kasia pisze...

I jak zwykle trafiasz w sedno :)
Owocnych jednoprocentowych zbiorów życzymy.

Anonimowy pisze...

Piękne zdjęcie!!! Jak on urósł :)
Czy pani była z Karolem w Kajetanach rok temu w lipcu na spotkaniu w 20 leciu przeprowadzenia przez profesora Skarżyńskiego operacji wszczepienia implantu?
Bo tak mi wydaję, że widziałam was :)

Natalia.

Anonimowy pisze...

A nie, przepraszam, nie rok temu (2013) tylko prawie 2 lata temu (2012r). :) Jejku, ale szybko zleciało ten czas.
Natalia

lobzovka pisze...

Kasiu,
Wam również owocnych akcji i dystansu do tych rzeczy:) Nie zawsze jest to możliwe tak do końca, ale myślę, że inni też tak mają chyba jednak pomaga:)

lobzovka pisze...

Pani Natalio,
niestety nie byliśmy na tym spotkaniu. Coś nam przeszkodziło, już dobrze nie pamiętam. Ale w Kajetanach jeszcze dwa lata temu pojawialiśmy się na nastawieniu procesora. Ale to już już były nasze ostatnie wizyty w Kajetanach. Teraz procesor mamy ustawiany przez teleseting już w Krakowie.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za miły komentarz:)

Prześlij komentarz