Etykiety

1% agenezja ciała modzelowatego allegro aukcja charytatywna Anielka Anna babcia babka płesznik bajka balonikowanie tchawicy baseny termalne beatboxing blog Boże Narodzenie Centrum Nauki Kopernik ceramika chodzenie codzienność Czerna dieta dramat duchowość dziadek działka dzieciństwo dzień dziecka dzień matki dzień ojca edukacja domowa Euro 2012 festyn charytatywny fotografia frywolitki Fundacja Mam Marzenie fundoplikacja sposobem Nissena gastrostomia góry grzybek guzik hipoterapia imieniny implant ślimakowy integracja sensoryczna jak pomóc kamienice kampania społeczna kangur Karol Karolek klasztor Kobieca Agencja Detektywistyczna Nr 1 kolejka na Kasprowy komiksy konkurs kot książeczki dla dzieci książka książki laryngotracheoplastyka Laski leczenie lego majówka Mały Kaszalot Bu Mały Książe maska krtaniowa metoda Mazgutowej metoda symultaniczno-sekwencyjna Mój Kraków muminki muzyka nadciśnienie płucne niedomykalność nagłośni O. Ziółek Ogród Doświadczeń ojcostwo Ojców oscylator otoczenie otolaryngologia Poznań Palmiarnia papeteria pasaż ukł. pokarmowego Paschy PEG PHmetria Pierwsza Komunia Św. piknik lotniczy pływanie po co nam 1% porażenie fałdu głosowego poród Poznań procesor mowy prolife przedszkole przepisy wielkanocne przepuklina przeponowa Radio Kraków refluks rehabilitacja rehabilitacja słuchowa rehabilitacja w wodzie rekolekcje respiratoroterapia rękodzieło rodzina rustykalnie rysunek sen/bezsenność słuchowisko spowiedź Stal Nowa Huta strata dziecka street art subkonto Sursum Corda szkoła szopka krakowska święty Mikołaj tata teatr terapia karmienia tort orzechowy tracheostomia turnus hipoterapeutyczny turnus logopedyczny turnus rehabilitacyjny Ulica 25 upał upcykling urodziny wakacje Wcielenie Wielkanoc Wielki Post wspomnienia zagęszczanie płynów zestaw niskopoziomowy zoo Zosia zwężenia tchawicy życzenia żywa szopka

17.02.2013

"Zaprzyjaźnij się z Karolem!"* czyli rzecz o 1%, nowym koncie w Stowarzyszeniu Sursum Corda i liście wydatków na najbliższy rok.Za projekt projekt ulotki dziękujemy
Stowarzyszeniu Sursum Corda
Po mniejszych i większych perypetiach mamy już możliwość gromadzenia dla Karola środków na leczenie i rehabilitację. Dziękuję w tym miejscu pracownikom OPP Stowarzyszenia Sursum Corda, którzy pomogli nam sprawnie załatwić formalności i zorganizować kampanię jednoprocentową (projekt ulotki, jej wydrukowanie, zamieszczenie historii Karolka na stronie www). Mamy nowy KRS i numer konta, na które można wpłacać darowizny na rehabilitację i leczenie Karolka.
Chciałabym napisać o liście wydatków planowanych i nieplanowanych na najbliższy rok, o tym, jak można nam pomóc w rehabilitacji i leczeniu Karola, o sezonie na 1% i sposobie rozliczania tych wydatków (co zapewne może interesować naszych darczyńców).
Dokładnie tak jak w ubiegłym roku, na tej liście są głównie wydatki związane z rehabilitacją Karolka .  Rehabilitacja jest nie tylko szansą na rozwój. Jest to przede wszystkim szansa, że to, co zostało już wypracowane, utrwali się i nie cofnie. Nikt nigdy nie obiecał nam, że Karol na pewno będzie chodził samodzielnie, czy mówił. Ale od kiedy zaczął przekraczać  granice medycznej oceny jego stanu zdrowia, nikt już nie wie, na ile tak naprawdę go stać. Bo ciągle pokazuje nam coś nowego, coś fajnego, coś nauczonego, wyrehabilitowanego, coś co nie powinno udać się Karolowi a jednak:)

Rehabilitacja, której koszty w najbliższym roku będziemy pokrywać, to hipoterapia (miesięcznie 140 zł w tym dojazd), turnusy rehabilitacyjne (w zależności od rodzaju turnusu, metody, koszt turnusu waha się od 2,5 tyś do 8 tyś). Logopedia (ok. 100 zł miesięcznie). Koszty eksploatacji procesowa mowy (implantu ślimakowego) wyglądają w przybliżeniu następująco - miesięczny koszt baterii i wkładów do suszarki nie miej niż 150 zł, ubezpieczenie procesora 800 zł na rok płatne w jednej racie. Leki, materiały opatrunkowe, strzykawki, preparat do zagęszczania posiłków, pieluchy - łącznie nie mniej niż 150 zł miesięcznie. Leczenie, konsultacje lekarskie, ewentualne zabiegi zajmują dość enigmatyczne miejsce w rubryczce wydatki. Bo jak na razie każdy rok życia Karolka łączy się co najmniej z  kilkoma wizytami w szpitalu na zabiegach planowanych lub nie (tych ostatnich nie lubimy szczególnie). Te przewidziane na ten rok to konsultacja okulistyczna, być może zabieg okulistyczny, wizyty kontrolne w Klinice Otolaryngologicznej w Poznaniu a jeśli to konieczne - zabieg, w tejże; konsultacja chirurgiczna oraz wymiana gastrostomii. Pociągają one za sobą kolejne, trudne do przewidzenia koszty. Każdy dotychczasowy rok życia, Karol kończył z bilansem kilku hospitalizacji. Część była planowana a część nagła, nieprzewidziana, a każda co najmniej tygodniowa. Jak będzie wyglądał ten rok pod tym względem?
Powtórzę się, bo gdzieś już o tym wspominałam. Koszty poniesione w związku z leczeniem, rehabilitacją i opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem są jakby dwojakiego rodzaju. Pierwsze to pieniądze wydane na powyższe, a drugie to czas bezcenny, a właściwie cenny inaczej. To czas, którego z oczywistych względów nie można przeznaczyć na pracę zarobkową. Przyznany mi zasiłek pielęgnacyjny na Karolka i tzw. dodatek rehabilitacyjny to w sumie 233 zł miesięcznie. Jakkolwiek by się starać - kołderka ciut za krótka:)
Stąd nasza decyzja o współpracy ze Stowarzyszeniem Sursum Corda, za pośrednictwem którego możecie przekazać Karolowi 1% swojego podatku, lub wpłacić dowolna darowiznę. Ze swej strony możemy zapewnić rzetelne gospodarowanie tymi funduszami - dla dobra Karola:). Być może w tym miejscu słusznym będzie wyjaśnienie, w jaki sposób pokrywane są wymienione wydatki.Stowarzyszenie będzie samodzielnie pokrywać z 1% i darowizn wyłącznie wydatki bezpośrednio związane z leczeniem i rehabilitacją Karola. Gwarantuje to pełną transparentność i rzetelność wykorzystania zgromadzonych funduszy, pod nadzorem MSW oraz MPiPS.

Jak można pomóc Karolowi?

Udostępniając na swojej stronie, blogu, profilu grafikę-ulotkę przygotowaną dla nas przez Stowarzyszenie Sursum Corda i np. krótką informację o Karolu i możliwości wsparcia jego rehabilitacji. W tej sprawie proszę o kontakt na mojego maila kasprzykanul@gmail.com

Przekazując 1% dla Karola.
Wpisując w zeznaniu podatkowym  KRS 00000 20 382, a jako cel szczegółowy: Karol Kasprzyk. Do rozliczenia podatku można skorzystać z darmowego programu do rozliczenia. Istotne jest, aby osoby, które nie chcą pozostać dla nas anonimowe, obok celu szczegółowego zaznaczyły pole "wyrażam zgodę". Dzięki temu będziemy mogli im podziękować imiennie za pośrednictwem Sursum Corda. 

Przekazując darowiznę dla Karola.
Wpłacając dowolna kwotę na konto bankowe Stowarzyszenie SURSUM CORDA, Łącki Bank Spółdzielczy 26 8805 0009 0018 7596 2000 0080 tytuł wpłaty: „Karol Kasprzyk". 
Darowizny przekazane na powyższe konto podlegają odpisom podatkowym. Dla osób fizycznych jest to limit do 6% od dochodu. Dla osób prawnych do 10% od dochodu. 

Wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy.

*Wymyślone w Sursum Corda hasło dla Karola od razu mnie zauroczyło, toteż w eleganckim cudzysłowie transportuje je dalej:)  


0 komentarze:

Prześlij komentarz