Etykiety

1% agenezja ciała modzelowatego allegro aukcja charytatywna Anielka Anna babcia babka płesznik bajka balonikowanie tchawicy baseny termalne beatboxing blog Boże Narodzenie Centrum Nauki Kopernik ceramika chodzenie codzienność Czerna dieta dramat duchowość dziadek działka dzieciństwo dzień dziecka dzień matki dzień ojca edukacja domowa Euro 2012 festyn charytatywny fotografia frywolitki Fundacja Mam Marzenie fundoplikacja sposobem Nissena gastrostomia góry grzybek guzik hipoterapia imieniny implant ślimakowy integracja sensoryczna jak pomóc kamienice kampania społeczna kangur Karol Karolek klasztor Kobieca Agencja Detektywistyczna Nr 1 kolejka na Kasprowy komiksy konkurs kot książeczki dla dzieci książka książki laryngotracheoplastyka Laski leczenie lego majówka Mały Kaszalot Bu Mały Książe maska krtaniowa metoda Mazgutowej metoda symultaniczno-sekwencyjna Mój Kraków muminki muzyka nadciśnienie płucne niedomykalność nagłośni O. Ziółek Ogród Doświadczeń ojcostwo Ojców oscylator otoczenie otolaryngologia Poznań Palmiarnia papeteria pasaż ukł. pokarmowego Paschy PEG PHmetria Pierwsza Komunia Św. piknik lotniczy pływanie po co nam 1% porażenie fałdu głosowego poród Poznań procesor mowy prolife przedszkole przepisy wielkanocne przepuklina przeponowa Radio Kraków refluks rehabilitacja rehabilitacja słuchowa rehabilitacja w wodzie rekolekcje respiratoroterapia rękodzieło rodzina rustykalnie rysunek sen/bezsenność słuchowisko spowiedź Stal Nowa Huta strata dziecka street art subkonto Sursum Corda szkoła szopka krakowska święty Mikołaj tata teatr terapia karmienia tort orzechowy tracheostomia turnus hipoterapeutyczny turnus logopedyczny turnus rehabilitacyjny Ulica 25 upał upcykling urodziny wakacje Wcielenie Wielkanoc Wielki Post wspomnienia zagęszczanie płynów zestaw niskopoziomowy zoo Zosia zwężenia tchawicy życzenia żywa szopka

16.11.2014

Arcydzieło.Post niedzielny

Chłopiec z obrazka sam włożył się w te niebieskie ramki. Nie wiem jak. Po cichu, nikogo nie prosił o pomoc.  Arcydzieło.
Nasz przyjaciel, zakonnik powiedział kiedyś, że Karol jest pełny. Niczego mu nie brakuje. Nie jest błędem ani pomyłką. Z upływem czasu znielubiłam pytanie "co Wam Karol daje?". Zadawane zawsze z dobrą intencją. Odpowiadałam na nie aż zrozumiałam, że jest w nim dużo utylitarystycznego lęku. Należy być pożytecznym żeby móc żyć. Nikt nigdy nie spytał mnie co daje mi Zosia albo Anielka. Zdrowe dziecko się wychowuje, edukuje, pielęgnuje aż stanie się samodzielnym człowiekiem, który sam będzie zarabiał na swoje utrzymanie, będzie płacił podatki i będzie odpowiedzialnym obywatelem swojego kraju albo świata. Dlatego nie ma potrzeby pytać co daje nam Zosi i Aniela. Ale Karol?!
Jak zobaczyć Chrystusa w Karolu? Nie jest on jak przycieniona kaplica czy katedra z York, ani śpiewy Taize czy chorały gregoriańskie. Ani jezuickie czy dominikańskie słowo na niedzielę. Nie jest on dziełem Michała Anioła. W tym wszystkim łatwiej jest spotkać Boga transcendentalnego. 
Jest on dziełem Boga. Arcydziełem  Boga Wcielonego. Co Jezus chce nam powiedzie dając nam Karola K. i jemu podobnych?

Bardzo trudne zadanie. I nie tak przyjemne jak słuchanie konferencji jezuickich czy chorałów gregoriańskich. Jak zobaczyć Jezusa w zbyt za małym dziewięciolatku, któremu trzeba zmieniać pieluchę, podać  rosół przez rurkę do brzuszka, przełknąć zdziwione spojrzenia ludzi w autobusie czy kościele, kiedy Karol krzyczy, bo się cieszy?  Z którym nie pogadasz "normalnie".
Chciałabym być otwartym odbiorcą  a nie zblazowanym krytykiem sztuki. Arcydzieło już mam . Nawet trzy. Cztery;)
Za chwilę wyjdę z Karolem z domu i pojedziemy na niedzielną mszę św. Spotkamy się z naszymi przyjaciółmi, Karol przyjmie komunie św.
 Będzie niedziela:)2 komentarze:

Anonimowy pisze...

jestem i czytam i wzruszam się i dziele tym i myślę i w ogóle... Ewa

lobzovka pisze...

Dziękuję:)

Prześlij komentarz