Etykiety

1% agenezja ciała modzelowatego allegro aukcja charytatywna Anielka Anna babcia babka płesznik bajka balonikowanie tchawicy baseny termalne beatboxing blog Boże Narodzenie Centrum Nauki Kopernik ceramika chodzenie codzienność Czerna dieta dramat duchowość dziadek działka dzieciństwo dzień dziecka dzień matki dzień ojca edukacja domowa Euro 2012 festyn charytatywny fotografia frywolitki Fundacja Mam Marzenie fundoplikacja sposobem Nissena gastrostomia góry grzybek guzik hipoterapia imieniny implant ślimakowy integracja sensoryczna jak pomóc kamienice kampania społeczna kangur Karol Karolek klasztor Kobieca Agencja Detektywistyczna Nr 1 kolejka na Kasprowy komiksy konkurs kot książeczki dla dzieci książka książki laryngotracheoplastyka Laski leczenie lego majówka Mały Kaszalot Bu Mały Książe maska krtaniowa metoda Mazgutowej metoda symultaniczno-sekwencyjna Mój Kraków muminki muzyka nadciśnienie płucne niedomykalność nagłośni O. Ziółek Ogród Doświadczeń ojcostwo Ojców oscylator otoczenie otolaryngologia Poznań Palmiarnia papeteria pasaż ukł. pokarmowego Paschy PEG PHmetria Pierwsza Komunia Św. piknik lotniczy pływanie po co nam 1% porażenie fałdu głosowego poród Poznań procesor mowy prolife przedszkole przepisy wielkanocne przepuklina przeponowa Radio Kraków refluks rehabilitacja rehabilitacja słuchowa rehabilitacja w wodzie rekolekcje respiratoroterapia rękodzieło rodzina rustykalnie rysunek sen/bezsenność słuchowisko spowiedź Stal Nowa Huta strata dziecka street art subkonto Sursum Corda szkoła szopka krakowska święty Mikołaj tata teatr terapia karmienia tort orzechowy tracheostomia turnus hipoterapeutyczny turnus logopedyczny turnus rehabilitacyjny Ulica 25 upał upcykling urodziny wakacje Wcielenie Wielkanoc Wielki Post wspomnienia zagęszczanie płynów zestaw niskopoziomowy zoo Zosia zwężenia tchawicy życzenia żywa szopka

20.03.2011

Po co nam 1% i darowizny?

Dzięki życzliwości Hospicjum Domowego dla Dzieci "Alma Spei" w Krakowie http://almaspei.pl/ , pod którego opieką jesteśmy, w tym roku mamy możliwość uruchomienia subkonta dla Karolka.
Na subkonto można przekazać 1% podatku (KRS 0000237645). z dopiskiem "Karol Kasprzyk"
Można również przekazać darowiznę na konto BGŻ SA 08 2030 0045 1110 0000 0155 0700 (rachunek rozliczeniowy w złotówkach) lub BGŻ SA 49 2030 0045 3110 0000 0009 6230 (rachunek rozliczeniowy w walutach wymienialnych). Również z dopiskiem "Karol Kasprzyk".

Pieniądze, które uda nam się zebrać w ten sposób, chcemy przeznaczyć na hipoterapię, bardzo kosztowne materiały do rehabilitacji słuchowej, a jeśli będzie to możliwe - na turnus rehabilitacyjny.
Hipoterapia, naszym zdaniem, daje ona zaskakujące efekty. Z reguły jesteśmy ostrożni w ocenianiu postępów u naszego synka. Dlatego, kiedy zaczynaliśmy hipoterapię, mieliśmy raczej nadzieję na sprawienie Karolowi radości (Karol uwielbia zwierzęta:)) niż wygórowane oczekiwania rehabilitacyjne. Tymczasem wygląda na to, że hipoterapia okazała się - jak ujął to nasz terapeuta - brakującym elementem w rehabilitacji. Od ponad dwóch lat Karol chodzi trzymany za ręce, stoi przytrzymując się czegoś. Lekarze zgodnie twierdzą, że nie ma u niego przeciwwskazań do nauki chodzenia, a mimo to nie  stoi samodzielnie, nie mówiąc już o zrobieniu choćby kilku kroków. I tak od ponad dwóch lat. Przyczyna może leżeć w agenezji ciała modzelowatego(ACC), często bowiem u osób z ACC zauważa się powolność i trudność w nabywaniu nowych umiejętności. Powolność - słowo klucz:)
Zresztą, z każdymi zajęciami Karol czuje się pewniej na koniu, jest bardziej rozluźniony. A to wydarzenie nie lada!:)
Materiały do rehabilitacji słuchowej. Te profesjonalne, czyli po prostu porządnie zrobione, są bardzo drogie. Karol ćwiczy co najmniej 5 razy w tygodniu po 60 min. Z czego co najmniej 3 raz z tatą (logopedą na półmetku:)). Aby rehabilitacja słuchowa przynosiła pożądane efekty, ważne jest ujednolicenie metody. My pracujemy metodą profesor Cieszyńskiej (o której więcej można przeczytać w poście o reh. słuchowej). Praca z Karolkiem jest mozolna, bo jak już wcześniej pisałam "ageneziątkom" się nie spieszy:) Ale mamy pierwsze efekty i to dodaje nam skrzydeł !

Obóz rehabilitacyjny. No cóż, tutaj nie mam za wiele do powiedzenia, bo na takim obozie jeszcze nie byliśmy:) Ale zachęcają nas do takiego wyjazdu rodzice innych dzieci. Niestety, turnusy najbardziej chwalone (przez rodziców i rehabilitantów) są bardzo drogie, a dofinansowanie z PFRONu jest w stanie pokryć zaledwie jedną trzecią kosztów.


Dziękujemy za Twój 1% dla Małego Kaszalota Bu:)

1 komentarze:

Monika pisze...

Mając dwójkę niepełnosprawnych dzieci wiemy, jak każdy grosz się liczy w terapii i leczeniu, i wiemy, jak sytuacja w Polsce niestety, nie umożliwia odpowiedniej pomocy niepełnosprawnym dzieciom poprzez ograniczone dotacje z PFRONu czy Wydziału Edukacji, a przede wszystkim z NFZ. Dobrze, ze są Fundacje, poprzez które można zbierać 1% podatku na leczenie i terapię dzieci. A taki 1% podatnika nic nie kosztuje! Zachęcamy więc i my do pomagania Karolkowi!

Prześlij komentarz